Eshop - tradičná čínska medicína

Chaga / Inonotus obliquus / Kabanoanatake / Ryšavec šikmý

Kód: MM086

Pre zdravý imunitný systém
Predajná cena28,90 €
Popis
Chaga, čaga (Inonotus obliquus, Ryšavec šikmý, Kabanoanatake) je po storočia súčasťou tradičnej čínskej a ruskej medicíny, ktoré veria v jej schopnosť oživovať a  upokojovať telo aj ducha. Podporuje zdravý imunitný systém.

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • vyživuje pečeň, ľadviny a srdce
 • premieňa hlien
 • oživuje krv
 • upokojuje ducha, podporuje obrannú qi

 

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny: 

 • teplota – teplá
 • chuť – sladká
 • tropizmus – pečeň, slezina, srdce (ľadviny, žalúdok)

Chaga (čaga) alebo ryšavec šikmý (inonotus obliquus) rastie hlavne na brezách východnej Európy a ruskej Sibíri. Najvýznamnejšou účinnou látkou chagy je kyselina betulinová, ktorú chaga nasáva práve z brezy. Od 90. rokov je táto látka študovaná pre svoje protinádorové a antivírové účinky- predovšetkým jej schopnosť apoptózy alebo procesu bunkovej „samovraždy“. Ide o proces, v ktorom biochemické reakcie dovedú rakovinovú bunku k naprogramovanej smrti. Skúmajú sa tiež jej antiparazitické a protizápalové účinky. Medzi ďalšie terapeuticky významné látky Chagy patria polysacharidy, antioxidanty (melanín) a steroly. 
Ako surovinu firma MycoMedica používa Chagu pestovanú na brezách na severe Číny (provincia Hei Long Jiang) a východnom Sibíri, kde je príroda človekom prakticky nedotknutá.

 

Zamerianie a pôsobenie:

- zdravý imunitný systém
- konvenčná liečba nádorov
- zdravá funkcia čriev
- zdravý kardiovaskulárny systém
- harmonizuje krvný tlak
- pôsobí protizápalovo
- pôsobí antivírovo

 

O Chage

Chaga je drevokazná chorošovitá hubaVytvára najprv viacročné až 35 centimetrové plodnice. Až neskôr, keď strom odumiera a podhubie sa dostáva hlboko pod kôru, tvoria sa dokonalé plodnice.
Chaga pochádza z oblasti Ruska a Sibíri, bežne sa s ňou stretávame aj na severe Poľska a inde. Chaga je súčasťou tradičnej ruskej medicíny už niekoľko storočí. Najviac ju využíva ľud Khanty, pre ktorý je veľmi cenná a cenená. Obyvatelia Sibíri z nej varia odvary k liečbe nádorov a nazývajú ju „Dar od boha“. 
Chaga je bohatá na veľké množstvo bioaktívnych látok, okrem vitamínov a minerálov obsahuje aj melanín, vďaka ktorému je tmavá, triterpenové zlúčeniny betulín a kyselinu betulínovú, ktoré získava zo svojho hostiteľa brezy, obliquol, ďalej v nej môžeme nájsť veľmi dôležité polysacharidy – beta glukány, flavonoidy, steroly či pteridin. 

 

Zloženie:

MycoMedica Inonotus obliguus extrakt je asi 20x koncentrovanejší než sušený prášok z húb, preto je jeho účinok efektívnejší! 

Zloženie v 1 kapsule:
ChagaInonotus obliquus, 100% čistý extrakt - 500mg
Bez pomocných látok, aditív a konzervantov

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Vďaka biofermentácii a následnému spracovaniu metódou dvojitej extrakcie (najprv sa extrahuje vodou a následne alkoholom) ponúkajú odborníci z MycoMedica vysoko kvalitný výťažok v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky:

 • min. 30 % polysacharidov (reálne býva 33-34 %)
 

Dávkovanie a spôsob použitia:

 • bežná dávka: 1–2 kapsuly denne 
 • zvýšená dávka pri zdravotných problémoch: 3–10 kapsúl denne (je vhodné poradiť sa s lekárom alebo praktikom čínskej medicíny)
 • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
 • kapsuly užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle), zapíjajte vodu alebo slabým zeleným čajom 

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

 

Odporúčané kombinácie:

pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly, alebo používať spolu s Betaglukánom.

 

Balenie:

 • Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu v  želatínových alebo rastlinných kapsulách
 • Hmotnosť obsahu netto: 61,8g
   
Testované v nemeckom Agrolabe.
Všetku hubovú surovinu dáva MycoMedica otestovať v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Testovaná je tiež PAHs a rádioaktivita. Testuje sa každá šarža. 

 

Informácie uvedené na tejto webovej stránke sú poskytované len pre informačné účely a nie sú určené k nahradeniu rád od kvalifikovaného lekára. Pre informácie o zdravotnom stave sa poraďte s lekárom.

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.