Eshop - tradičná čínska medicína

Maitake / Grifola frondosa / Trsovnica lupeňovitá

Kód: MM007

Harmonizačná huba ktorá "roztancuje" celý Váš organizmus :)
Predajná cena28,90 €
Popis
Maitake (trsovnica lupeňovitá, Grifola frondosa), alebo tancujúca huba, je veľmi populárna huba, a v súčasnosti sa pestuje po celom svete. No tradičná čínska medicína pozná a využíva jej prečisťujúce účinky a jej harmonizačný vplyv na organizmus už tisíce rokov.

Táto "zázračná huba" obsahuje množstvo biologicky aktívnych látok, vitamínmi a minerálmi začínajúc, polysacharidmi, proteoglykánmi (D-frakcia), fenolmi, flavonoidmi a nenasýtenými mastnými kyselinami nekončiac. 

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • dopĺňa slezinu a jej Qi
 • odvádza vlhkosť
 • tonizuje obličky a pečeň
 • prečisťuje horúčosť
 • upokojuje ducha

 

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny: 

 • teplota – neutrálna
 • chuť – sladká
 • tropizmus – pľúca, obličky, hrubé črevo (všetkých päť okruhov)

 

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny sa v Číne používa pri stavoch ako sú:

- nádorové ochorenia
- diabetes
- zvýšený cholesterol
- hypertenzia
- hemoroidy
- regulácia váhy
- oslabenie imunitného systému
- detoxikácia organizmu
- celulitída
- problémy s prostatou

Maitake sa podľa tradičnej čínskej medicíny podáva pri oslabenej Qi sleziny a žalúdka. Užíva sa prevažne pri stavoch oslabeného trávenia, nafukovania, kašovitej stolici, nechutenstve...
Výrazná je jej funkcia odvádzať z organizmu vlhkosť.
Podľa teórie čínskej medicíny je najčastejšou príčinou nadváhy oslabená Qi sleziny, ktorá nedokáže riadne spracovávať potravu a tekutiny a dochádza k hromadeniu a usadzovaniu vlhkosti v tele. Maitake je preto výborným pomocníkom pri boji s nadváhou. Starí čínsky lekári dokázali využiť i jej výrazné protinádorové, imunostimulačné a adaptogenné účinky. V tradičnej medicíne sa užíva i k liečbe diabetu – dokáže znižovať hladinu cukru v krvi a zvyšovať citlivosť na inzulín u diabetikov. 

 

O Maitake

Maitake, tancujúca huba, svoj názov získala z reakcií hľadačov, ktorí od radosti tancovali, keď túto úžasnú a vysoko cenenú hubu našli.

Maitake (trsovnica lupeňovitá, Grifola frondosa) je chorošovitá parazitická huba s plodnicou v podobe veľkého trsu, ktorý je tvorený nohou a množstvom zrastených klobúkov. Plodnica Maitake tak dosahuje šírku aj 100 cm. Rastie pri kmeňoch stromov a pňoch. 

Maitake má domovinu v Ázii a na severe Ameriky, ale v súčasnosti je rozšírená po celom svete a pestuje sa aj komerčne.

Maitake je populárna v kulinárstve, má bohatú delikátnu chuť a veľmi príjemnú arómu, ale ešte viac je známa ako medicinálna huba využívaná po tisíce rokov v tradičnej čínskej medicíne, zatiaľ čo „západné kultúry“ ju prvýkrát popísali až v roku 1785, a to škótsky mykológ James J. Dickson. 
Maitake obsahuje množstvo biologicky aktívnych látok, vitamínmi a minerálmi počínajúc, polysacharidmi, proteoglykánmi (D-frakcia), fenolmi, flavonoidmi, nenasýtenými mastnými kyselinami nekončiac.

 

Zloženie:

MycoMedica Grifola frondosa extrakt je asi 20x koncentrovanejší než sušený prášok z húb, preto je jeho účinok efektívnejší! 

Zloženie v 1 kapsule:
MaitakeGrifola frondosa, 100% čistý extrakt - 500mg
Bez pomocných látok, aditív a konzervantov

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Vďaka biofermentácii a následnému spracovaniu metódou horúcovodnej extrakcie (najprv sa extrahuje vodou a následne alkoholom) ponúkajú vysoko kvalitný výťažok v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky:

 • min. 30 % polysacharidov (reálne býva 33-34 %)
 

Dávkovanie a spôsob použitia:

 • bežná dávka: 1–2 kapsuly denne 
 • zvýšená dávka pri zdravotných problémoch: 3–10 kapsúl denne (je vhodné poradiť sa s lekárom alebo praktikom čínskej medicíny)
 • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
 • kapsuly užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle), zapíjajte vodu alebo slabým zeleným čajom 

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

 

Odporúčané kombinácie:

- Acerola (pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok)

- Betaglukan BioCell 

 

Balenie:

 • Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu v želatínových alebo rastlinných kapsulách
 • Hmotnosť obsahu netto: 55,8g
   
Testované v nemeckom Agrolabe.
Všetku hubovú surovinu dáva MycoMedica otestovať v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Testovaná je tiež PAHs a rádioaktivita. Testuje sa každá šarža. 

 

Informácie uvedené na tejto webovej stránke sú poskytované len pre informačné účely a nie sú určené k nahradeniu rád od kvalifikovaného lekára. Pre informácie o zdravotnom stave sa poraďte s lekárom.

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.