Eshop - tradičná čínska medicína

Shiitake / Lentinula edodes / Húževnatec jedlý

Kód: MM084

Elixír života
Predajná cena28,90 €
Popis
Shiitake (húževnatec jedlý, Lentinula edodes) je pre svoj vysoký obsah aminokyselín, vitamínov a minerálov nazývaná kráľovnou medzi hubami alebo elixírom života.

Pôsobenie podľa tradičnej čínskej medicíny:

 • doplňa Qi a vyživuje krv
 • rozpúšťa vlhkosť a hlien

 

Popis podľa tradičnej čínskej medicíny: 

 • teplota – neutrálna
 • chuť – sladká
 • tropizmus – slezina, žalúdok, pľúca

  

O Shiitake

Shiitake je veľmi bohatá na potrebné esenciálne aminokyseliny, minerálne látky aj vitamíny skupiny B a tiež provitamín D2.

Shiitake (húževnatec jedlý, Lentinula edodes) má domovinu v Ázii, kde je tiež využívaná v gastronómii. Hovorí sa, že jej chuť je 4−10x koncentrovanejšia než pri iných hubách, Shiitake je teda vhodná na dochutenie mäsa, polievok, omáčok alebo do šalátov.  Shiitake je drevokazná stopkovýtrusná huba rastúca na popadaných stromoch alebo pňoch.
V Japonsku rozoznávajú dva typy Shiitake, viac cenený donko s uzavretým klobúčikom a koshin, ktorý má klobúčik otvorený. V dnešnej dobe sa Shiitake pestuje komerčne v kontrolovaných sadbách, keďže dopyt po nej je obrovský. Prvé zmienky o Shiitake pochádzajú z obdobia pred 2000 rokmi v dielach čínskej medicíny.
 
Shiitake sa hovorí, že je „kráľovnou medzi hubami“ či „elixír života“, na čo ju predurčuje jej zloženie. Shiitake je veľmi bohatá na potrebné esenciálne aminokyseliny, minerálne látky aj vitamíny skupiny B a tiež provitamín D2. Ďalšími látkami, ktoré je možné nájsť v Shiitake sú napr. purínový alkaloid eritadenín, polysacharidy ‒ beta glukány, kam sa radia lentinány a iné.

 

Zloženie:

MycoMedica Lentinula edodes extrakt je asi 20x koncentrovanejší než sušený prášok z húb, preto je jeho účinok efektívnejší! 

Zloženie v 1 kapsule:
ShiitakeLentinula edodes, 100% čistý extrakt - 500mg
Bez pomocných látok, aditív a konzervantov

Ideálne zloženie, maximálna sila a účinnosť

Vďaka biofermentácii a následnému spracovaniu metódou horúcovodnej extrakcie (najprv sa extrahuje vodou a následne alkoholom) ponúkajú vysoko kvalitný výťažok v ideálnom pomere účinných látok pre najlepšie výsledky:

 • min. 30 % polysacharidov (reálne býva 33-34 %)
 

Dávkovanie a spôsob použitia:

 • bežná dávka: 1–2 kapsuly denne 
 • zvýšená dávka pri zdravotných problémoch: 3–10 kapsúl denne (je vhodné poradiť sa s lekárom alebo praktikom čínskej medicíny)
 • odporúčame užívať vždy 5 dní v týždni a 2 dni vynechať
 • kapsuly užívajte na lačno (min. 30 minút pred jedlom alebo 60 minút po jedle), zapíjajte vodu alebo slabým zeleným čajom 
 • pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok. Napríklad vo forme extraktu brazílskej čerešne Aceroly.

Upozornenie: Produkt nie je určený pre deti do 3 rokov, pre tehotné a dojčiace ženy. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte mimo dosah detí. Produkt neslúži ako náhrada pestrej stravy. Neobsahuje efedrín, kofeín, lepok, konzervačné látky, farbivá ani cukor.

Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

 

Odporúčané kombinácie:

- Acerola (pri užívaní medicinálnych húb odporúčame zvýšiť príjem vitamínu C, ktorý zvyšuje vstrebateľnosť účinných látok)

Betaglukan BioCell 

 

Balenie:

 • Obsah balenia: 90 kapsúl á 500mg extraktu v želatínových alebo rastlinných kapsulách
 • Hmotnosť obsahu netto: 55,8g
   
Testované v nemeckom Agrolabe.
Všetku hubovú surovinu dáva MycoMedica otestovať v nemeckom nezávislom laboratóriu Agrolab na viac ako 500 druhov známych ťažkých kovov, pesticídov a človeku nebezpečných mikroorganizmov. Testovaná je tiež PAHs a rádioaktivita. Testuje sa každá šarža. 

 

Informácie uvedené na tejto webovej stránke sú poskytované len pre informačné účely a nie sú určené k nahradeniu rád od kvalifikovaného lekára. Pre informácie o zdravotnom stave sa poraďte s lekárom.

Produkty na týchto stránkach sú doplnkami stravy. Nejde o lieky a nie je možné ich za predpísané lieky zamieňať.

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.