Eshop - tradičná čínska medicína

Chlad rannej hmly | tradičná čínska medicína

Chlad rannej hmly

Kód: 002

YIN QIAO JIE DU WAN
Predajná cena15,90 €
Popis

Pôsobenie:

 • Uvoľňuje povrch
 • Vylučuje teplý vietor FENG RE
 • Vylučuje toxické teplo RE DU

 

Z hľadiska tradičnej čínskej medicíny priaznivo pôsobí pri stavoch ako sú:

 • Chrípka
 • Virózy
 • Horúčka s bolesťami v krku
 • Slnečná žihľavka
 • Akútne alergické stavy

 

Popis:

Ide o najčastejšie užívanú zmes tradičnej čínskej medicíny pri napadnutí vonkajším škodlivým vetrom, a to ako horúcim, tak aj chladným vetrom, prejavujúci sa týmito príznakmi: 

 • horúčka, smäd, potenie, bolesti hlavy, bolesti svalov po tele, bolesti, pálenie a svrbenie v krku, opuchnuté krčné mandle, ľahko nažltnutá nádcha, pálenie v nose, kýchanie, prípadne kašeľ.

 

Rozbor bylín v zmesi:

 • Jin yin hua Lian qiao sú 2 hlavné byliny v tejto zmesi, ktorých funkciou je ochladiť teplo a zmenšiť opuchy v krku, ktoré často sprevádzajú bolesti v krku. Rovnako majú aj antibakteriálne účinky, najmä pri napadnutí organizmu vonkajším chladom. 
 • Niu bang zi vylučuje teplý vietor z povrchu tela, zmenšuje opuchy mandlí a napomáha uvoľňovať bolesti v krku, rovnako ako napomáha potením znižovať horúčku
 • Bo he ochladzuje teplo, najmä z oblasti krku a hlavy, vrátane tváre a očí, zmenšuje bolesti hlavy a v krku, vyvoláva potenie a tým znižuje horúčku. 
 • Jie geng naviguje energiu bylín smerom hore do pľúc a krku, napomáha tráveniu a posilňuje pľúca, ktoré riadia ochrannú energiu tela WEI QI a posilňuje tak prirodzenú obranyschopnosť
 • Dan zhu ye ochladzuje teplo a ukľudňuje psychické podráždenie pri chorobe, zmierňuje bolesti v krku a ústne afty
 • Jing jie uvoľňuje povrch potením a vylučuje ako chladný vietor, tak aj teplý vietor z povrchu tela (viď Legendy písané bylinami)
 • Dan dou chi  tiež vylučuje ako chladný, tak aj teplý vietor, ukľudňuje podráždenie pri horúčke a chorobe
 • Fang feng uvoľňuje povrch, vylučuje chladný vietor a zmenšuje bolesti svalov
 • Da qing ye ochladzuje teplo a uvoľňuje teplý toxín, najmä z oblasti krku a pľúc, vhodný pre epidemické ochorenia
 • Ju hua ochladzuje teplo a vylučuje teplý vietor.
 • Huang qin ochladzuje teplo a vylučuje oheň z horného ohniska, čím znižuje horúčku či bolesti v krku
 • Gan cao harmonizuje účinok bylín v zmesi a pomáha usmerňovať energiu bylín tam, kde je potrebná.

 

Odporúčané kombinácie: 

Pre rýchlejšie dosiahnutie žiadaného účinku je ideálne užívať tieto tablety spolu s Nápojom strieborného vetra (kód 844).

V prípade nádchy je vhodná kombinácia s bylinnou zmesou Prevetranie dračej jaskyne (kód 007).

Rovnako je možné používať Šaolínový olej (kód 700), ktorý sa podľa potreby natiera popod nos.

V prípade alergických ochorení je vhodná kombinácia s bylinnou zmesou Zátišie pustovníka Changa (kód 114), ktorá vylučuje škodlivý povrchový vietor.

 

Dávkovanie:

 • 3x denne 4 tabletky
 • deti od 3 rokov 3x denne 2 tabletky

V akútnom štádiu a podľa intenzity ťažkostí sa dávka v Číne zvyšuje na 2 - 3 x dennej dávky, po zlepšení stavu sa opäť znižuje - všetko je vždy individuálne.
(viac o dávkovaní a užívaní bylinných tabliet všeobecne viď Užívanie a dávkovanie čínskych bylinných tabliet).

Platí pravidlo, že v akútnom prípade sa tieto tablety užívajú ešte 3 dni po odznení všetkých príznakov.

Nepoužívať (podľa tradičnej čínskej medicíny) v prípade – Prítomnosti horúčosti/vlhka SHI/RE či v prípade pseudohorúčosti z nedostatočnosti jin YIN XU, alebo horúčosti z nedostatočnosti krvi XUE XU.

Táto zmes rozptyľuje napadnutie vnútorného horúceho vetra FENG RE BIAO z povrchových vrstiev potením (na rozdiel od liečby vnútornej horúčosti a vlhka SHI/RE, ktorá sa lieči ochladením horúčosti a vylúčením vlhka spodným ohniskom, tj. močom a stolicou). Viac o čínskych pojmoch sa dozviete TU.

 

Balenie: 

 • 100 tabliet / 30 g
  (100% prírodné, jedinou spájacou látkou je prírodná celulóza max. do 1%; vyrobené z koncentrovaných bylín v pomere 5:1, tzn. že pri výrobe je použitých 5 g sušených bylín na 1 g bylinných tabliet)

 

Testovanie produktov TCM Herbs®

Každá šarža bylín produktov TCM Herbs je testovaná v akreditovanom laboratóriu pre liečivá Phytax v švajčiarskom Schlierene, a to na identifikáciu bylín, ďalej na tažké kovy (ortuť, kadmium, olovo, arzén a meď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plesne, kvasinky a aflatoxíny. Všetky bylinné tablety a nápoje firmy TCM Herbs majú ako jediné v ČR/SR každú šaržu bylín naviac testovanú i na 511 druhov pesticídov (4 skupiny), lebo pesticídy sa dnes stávajú celosvetovým problémom, obzvlášť pri produktoch z tzv. Tretieho sveta. Často sa stáva, že zákazníci sa domnievajú, že užívajú bylinné preparáty, no sú "zanášaní vedľajšími chemikáliami".

Nie je laboratórium ako laboratórium

Laboratórium pre potravinové doplnky má za povinnosť preverovať iba prítomnosť ťažkých kovov, plesní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticídov. Zatiaľčo certifikované laboratórium pre liečivá naviac identifikuje i jednotlivé byliny a najmä testuje kompletné spektrum pesticídov (minimálne 500 druhov a viac). Takých laboratórií je v EÚ len niekoľko a cena za ich služby tomu aj zodpovedá (viz NIE všetky byliny sú liečivé). Preto je v dnešnej dobe natoľko dôležité pátrať po tom, v akom laboratóriu a na čo všetko je potravinový doplnok testovaný. Či sa testovanie týka každej šarže alebo ide len o náhodnú vzorku, na koľko druhov pesticídov, koľko prímesí a aké množstvo prídavných spojivových látok produkt obsahuje apod. - inak môže byť spotrebiteľ ľahko oklamaný a sklamaný (viac Bezpečnosť produktov čínskej medicíny).

Z vyššie zmieneného vyplýva, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs® patria z hľadiska kvantity (koncentrácia bylín v prípravku je 5 x vyššia, tzn. že 1 gram bylinných tabliet zodpovedá 5 gramom sušených bylín) a kvality (úplne bezprecedentné testovanie, a to každej šarže) k tomu najlepšiemu, čo si dnes môžeme v oblasti čínskej medicíny a prírodnej medicíny vôbec predstaviť a dopriať!

00421 911 802 215

Volajte na naše kontaktné číslo.

tcmobchod@tcmobchod.sk

Pošlite nám Vaše nápady alebo komentáre.

Po, Str: 8:30-16:00 Ut: 8:30-14:00 Štvr: 12:00-18:00

Naše otváracie hodiny.

Platby 3D Secure

Metódy platby

Payment Methods

Nasledujte nás

Väčšina článkov a textov sú upravené z našej českej materskej stránky www.patentnimedicina.cz.

© 2019 Mediland s.r.o.